MENÜ
X  
-
-
-
 
 
 

Kente ve Eğitime Destek Projeleri

MIP Çocuk Müzik Akademisi  

Çalışanlarımızın çocuklarına temel müzik eğitimi verilmesi ve süreç içinde yetişecek çocuklar ile MIP Çocuk Orkestrası, Çok Sesli Çocuk Korosu ve Perküsyon Grubu kurulmasının amaçlandığı MIP Çocuk Müzik Akademisi Projesi 2014 yılında başlamıştır. Bu yıl yeni katılanlarla birlikte 20 çocuğumuz enstrüman eğitimi (yaylılar), 40 çocuğumuz ise koro ve perküsyon eğitimi almaktadır.

 

 

Engelime El Ver Projesi 

Sosyal Sorumluluk projelerimiz kapsamında Mersin Hüseyin Polat Zihinsel Engelliler Okulu tarafından başlatılan “Engelime El Ver Projesi”ne okulun en önemli ihtiyacı olan spor salonu kazandırılarak destek verilmiştir. Daha önce depo şeklinde olan alanın tüm inşaatı şirketimizce yapılmış, spor malzemeleri yine şirketimizce tedarik edilmiştir. Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerin hizmetine açılmıştır.

 

 

Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi 

Şirketimiz ve Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim Sağlık Vakfı (TİKAV) ortaklığı ile sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 2012 yılından bugüne toplam 5 devlet okulunun tüm bakım onarım işleri üstlenilmiş ve yeni eğitim-öğretim yılı öncesi okul öğrencilerine daha sağlıklı koşullarda eğitim imkanı sağlanmıştır.

 

 

İş Güvenliği Konulu Resim Yarışması 

Çalışanlarımızın çocuklarında İş Güvenliği bilincinin oluşmasını sağlamak amacıyla her yıl "İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’’ kapsamında Resim Yarışması organize edilmektedir. Düzenlenen törende dereceye giren tüm çocuklarımıza ödül verilmekte ve yapılan resimler sergilenmektedir.

 

 

 İş Yaşamı ve Kadın Paneli Projesi 

Moderatorlüğünü Akfen Holding ve TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın’ın yaptığı panelde, Mersin Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bahar Taner, emekli muhtar Evliya Yüksel, özel sektörde yöneticilik yapan İlkiz Hancıoğlu ve tarım sektörü çalışanı Necla Tuğral gibi farklı meslek gruplarından konuşmacılar eşliğinde, kadınların çalışma hayatında yaşadığı problemler, kadın istihdamı, çalışan kadınlara karşı oluşan toplumsal yargılar, iş hayatında cinsiyete dayalı ayrımcılık ve çalışan kadınların aile ilişkilerinde kurdukları denge gibi konular ele alınmıştır.

 

1. Mersin Tanıtım Günleri  

Mersin’in tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Ankara’da düzenlenen 1. Mersin Tanıtım Günleri’ne ana sponsor olarak destek verilmiştir.

 

 

 

Mersin Kültürler Festivali 

MIP, 2015 yılında 3. kez düzenlenen Mersin Kültür Festivali’ne sponsor olarak destek vermiştir.

 

 

 

Marka Kent Mersin Çalıştayı  

MIP, 2015 yılında ilk kez düzenlenen Marka Kent Mersin Çalıştayı’na sponsor olarak destek vermiştir.