MENÜ
X  
-
-
-
 
 
 

2016 Sosyal Sorumluluk Projeleri

Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi 

MIP ve Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim Sağlık Vakfı (TİKAV) ortaklığı ile sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 2012 yılından bu güne toplam 7 devlet okulunun tüm bakım onarım işleri üstlenilmiş ve okul öğrencilerine daha sağlıklı koşullarda eğitim imkanı sağlanmıştır. 2016 yılında Mersin Toroslar İlçesi Kuvai Milliye İlkokulu ve Akdeniz İlçesi Kıbrıs İlkokulu’nun bakım ve onarımları yapılarak yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilere teslim edilmiştir.

MIP Çocuk Müzik Akademisi

MIP çalışanlarının çocuklarına temel müzik eğitimi verilmesi ve süreç içinde yetişecek çocuklar ile MIP Çocuk Orkestrası, Çok Sesli Çocuk Korosu ve Perküsyon Grubu kurulmasının amaçlandığı MIP Çocuk Müzik Akademisi Projesi 2014 yılında başlamıştır. Yaşları 6 ile 14 arasında değişen 20 çocuk enstrüman eğitimi (yaylılar), 40 çocuk ise koro ve perküsyon eğitimi almaktadır.

 

Toros Üniversitesi Lojistik Kongresi

Toros Üniversitesi Lojistik Kongresi’ne sponsor olarak destek verilmiştir.

 

 

 

 

Mersin Soli Pompeopolis Güneş Festivali

MIP Mersin Soli Pompeopolis Güneş Festivali’ne sponsor olarak destek verdi. Ayrıca MIP Çocuk Müzik Akademisi Korosu festival kapsamında mini bir konser verdi.

 

 

 

Mersin Üniversitesi 28. Uluslararası Kimya Kongresi

MIP kongreye sponsor olarak destek vermiştir.

 

 

 

 

Mersin Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu Öğrenci Çalıştayı

Mersin Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Öğrenci Çalıştayı’na sponsor olarak destek verilmiştir.

 

 

 

Mersin Eskrim Kulübü

MIP, Türkiye’yi Uluslararası Eskrim Yarışmalarında temsil eden Milli Sporculara sponsor olarak destek vermiştir.

 

 

 

Yaşlı Bakım Merkezi

MIP, Mersin Alzaimer Derneği tarafından yaptırılan Yaşlı Bakım Merkezi’nin bir odasını restore ederek destek vermiştir.

 

 

 

Caretta Caretta Belgeseli

Nesilleri yok olma tehlikesinde olan Caretta Carettalar’ın korunması konusunda özellikle ilkokul çağındaki çocukların bilinçlendirilmesi amacıyla MIP sponsorluğunda bir belgesel hazırlanmış ve ilkokul öğrencileri okullarında Deniz Kaplumbağaları Belgeseli’ni izleme fırsatı bulmuşlardır.

 

 

Giysi Bank

MIP çalışanları ikinci el kıyafetleri toplayarak Mersin Üniversitesi bünyesinde bulunan Giysibank’a bağışlamıştır. Kıyafetlerden elde edilen gelirle ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanmıştır.