MENÜ
X  
-
-
-
 
 
 

2017 Sosyal Sorumluluk Projeleri

MIP Çocuk Müzik Akademisi

MIP çalışanlarının çocuklarına temel müzik eğitimi verilmesi ve süreç içinde yetişecek çocuklar ile MIP Çocuk Orkestrası, Çok Sesli Çocuk Korosu ve Perküsyon Grubu kurulmasının amaçlandığı MIP Çocuk Müzik Akademisi Projesi 2014 yılında başlamıştır. Yaşları 6 ile 14 arasında değişen 20 çocuk enstrüman eğitimi (yaylılar), 40 çocuk ise koro ve perküsyon eğitimi almaktadır.

 

Hayırseverlik Haftası

PSA Euromed/LATAM Bölgesi terminalleri tarafından, 1-16 Haziran 2017 tarihleri arasında eş zamanlı olarak yürütülen proje kapsamında, MIP çalışanları da bir dizi etkinlik düzenleyerek, yoksul çocuklar ve gençler yararına gelir topladı.

 

 

 

 

 

Mersin Sevgi Evi Ziyareti

Toplanan gelirin birkısmı ile yardım haftası kapsamında , bayram alışverişi için hediye kartları yetimhanelerde kalan yaşları 0-19 arasında olan 76 çoçuğa dağıtıldı.

 

 

 

Şampiyon Tenisçi Mersinden

"Şampiyon tenisçi mersinden " sloganı ile proje 11 temmuz 2017 ' de başladı. Proje Kapsamında ; yaşları 8-12 aralığında 12 yetenekli sporcu Mersindeki yetimhanelerden seçildi ve sporcuların diğer tüm ihtiyaçları MIP tarafından karşılanacaktır.

 

 

Tekerlekli Sandalye Kampanyası

3 MIP personelinin çoçuklarına ; PSA 'nın geleneksel çevresel aktivitesi olan " yeşile dön" ve Bölgesel hayır Haftası kapsamında organize edilen " Toplanan Şişe Kapakları " kampanyaları ile tekerlekli sandalyeler sağlandı.

 

Mersin Şehir Hastanesi Pediatrik Çocuk Onkoloji Servisi Ziyareti

Çocukları motive etmek amacıyla , Pediatrik onkoloji birimi MIP gönüllülerince hastanede ziyaret edildi. Duvarlar boyandı , küçükler ile beraber müzik yapıldı.

 

 

 

 

Mersin Uluslararası Müzik Festivali

MIP'nin ana sponsor olarak destek verdiği Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen Beste Yarışması, "Mersin, Limanın Ritmini Arıyor" temasıyla Mersin Limanı'na adandı.

 

 

Mersin 1. Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen “Mersin 1. Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali”ne MIP sponsor olarak destek vermiştir.